kpnbi

Кобеляцький психоневрологічний будинок-інтернат

Новини

Святкування Міжнародного жіночого дня

Спільними зусиллями адміністрації, працівників та підопічних Кобеляцького психоневрологічного будинку – інтернату було організовано святкування Міжнародного жіночого дня.

Отримання гуманітарної допомоги

Завдяки співпраці з БЛАГОДІЙНОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ВОСТОК-СОС»  Кобеляцький  психоневрологічний будинок-інтернат протягом 2022 року отримав гуманітарну допомогу у вигляді матеріальних цінностей: 

Проведення ремонтних робіт

З метою  покращення надання медичної допомоги підопічним в Кобеляцькому психоневрологічному будинку-інтернаті проведено поточний ремонт

Отримання гуманітарної допомоги

  Продовжуємо співпрацю з «Благодійним Фондом «ВОСТОК –СОС» 

Міжнародний День сонця

  На початку травня щорічно відзначається Міжнародний День сонця. Сонце — найближча до нас зірка, що являє собою могутнє джерело енергії, без якої не можливе життя всього живого на Землі.

День Матері

   «Мама. В усі часи, усі народи пов’язували з нею найсокровенніше, возвеличували її як найбільшу святиню. Недарма ми кажемо: мама – це найрідніша людина. У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято найріднішої, наймилішої, найближчої для нас людини – Матері, яке відзначається у другу неділю травня» – такими слова 16 травня розпочався концерт для підопічних і працівників Кобеляцького психоневрологічного будинку–інтернату, присвячений Дню Матері. Зі сцени звучали пісні, вірші, музичні композиції. Свій талант, щирі посмішки й сердечні побажання глядачам передавали викладачі Кобеляцької ДМШ. Ми щиро вдячні за атмосферу добра, тепла, музики і гармонії , яку вони створили для всих присутніх, за неоціненну можливість доторкнутися душею до мистецтва.  

Святкуємо День вишиванки

    Кожен рік у травні місяці Україна святкує День вишиванки. Приєднатись до святкування дуже просто: достатньо одягнути у цей день традиційну вишиту сорочку. Свято не є офіційним чи релігійним, проте воно об’єднує всю країну та українців за кордоном, що справді робить його світлим та прекрасним. Працівники та підопічні Кобеляцького психоневрологічного будинку – інтернату долучились  до всеукраїнського патріотичного флешмобу в День вишиванки, адже  коли в країні йде війна, це свято має нас згуртувати і підняти наш дух. 

Подорож книг

В рамках буккросингу в Кобеляцькому психоневрологічному будинку – інтернаті  для  підопічних було  організовано  читацький захід  «Подорож книг»,  який сприяв пропаганді відповідального ставлення до книг та їх цінності, розвитку культури читання та  встановленню зв’язків в спільноті.

Корекційне заняття з елементами арт - терапії «Калейдоскоп моїх емоцій»

  З  підопічними будинку-інтернату  було проведено заняття з елементами арт-терапії, метою якого  було ознайомлення присутніх  з  поняттями «емоції» та «настрій»,  особливостями емоцій та почуттів, набуття навиків розуміння своїх почуттів, саморефлексія, розвиток здатності до емпатії. 

Групове заняття

5 липня проведено  групове заняття «Вчимося розуміти й поважати інших», метою якого було  формування довірливих відносин між підопічними, створення позитивних емоційних установок з використанням методик арт — терапії.  Завдяки якому  підопічні мали можливість доступними засобами розповісти про свій настрій, емоційний стан, ставлення до навколишнього світу, розвинули навички спостережливості, естетичного сприйняття, художнього смаку та творчих здібностей загалом.

Свято Купала

На день святкування Івана Купала підопічні будинку-інтернату здійснили прогулянку на природу, де вони вивчали навколишній світ, збирали квіти, трави, плели вінки, співали пісень та відгадували загадки про рослини. Прогулянка пройшла жваво та була пізнавальною.

.

Арт терапевтичні заняття

Підопічні Кобеляцького психоневрологічного будинку – інтернату проводять дозвілля займаючись творчістю — малюють, в’яжуть, вишивають. Це дозволяє покращити психоемоційний стан, здійснити корекцію поведінки та творчого сприйняття навколишнього світу.

Прогулянка до парку відпочинку

27 липня підопічні Кобеляцького психоневрологічного будинку – інтернату здійснили прогулянку до центрального парку відпочинку міста Кобеляки, де  смакували солодощі, спілкувалися між собою, робили спільні фотографії, насолоджувалися навколишньою красою. Прогулянка до парку викликала багато позитивних емоцій та вражень, які безумовно сприятимуть вирішенню серйозних проблем, на кшталт, депресій, стресів та психічних розладів.

День пам’яті захисників України

29 серпня в будинку – інтернату відзначили День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. На згадку про Іловайську трагедію 2014 року символом Дня пам’яті стала квітка соняха. Підопічні читали та обговорювали твори, в яких висвітлюється героїзм та стійкість українських захисників.

День Незалежності України

  Щороку 24 серпня традиційно відзначається головне свято країни — День Незалежності України. З нагоди Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України було проведено конкурс малюнків на асфальті «Малюємо нашу Україну». Дружня атмосфера та спільна ідея об’єднували підопічних під час малювання.

  Також, в цей день була організована екскурсія до парку відпочинку Центральний у  м.Кобеляки, під час якої  підопічні ласували морозивом і фотографувалися.

 

Наша ціль – сто пар для ЗСУ!

  Підопічна будинку-інтернату Алла Лівенцева з початку повномасштабного вторгнення допомагає та дбає про захисників України. Вона зв’язала своїми руками більше вісімдесяти пар шкарпеток, які були передані волонтерам, що доставили  їх нашим воїнам на передову. Тепло і енергія, які вкладає Алла у свої вироби, зігрівають не тільки тіло, але і душі наших воїнів.

Свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

  19 серпня Православна Церква відзначає велике дванадесяте свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. У народній традиції це свято називається Другим Спасом або Яблучним Спасом. Таку назву свято придбало через те, що у цей день освячується виноград нового врожаю, яблука, груші, після чого їх дозволяється вживати в їжу, також воно символізує завершення літа та настання осені. Обряд освячення  (благословення до споживання) яблук в будинку-інтернаті провів настоятель Свято-Покровського храму отець Георгій Момоход.

Cпортивні змагання до Дня фізичної культури та спорту

У вересні було проведено спортивні змагання, присвячені до Дня фізичної культури та спорту, в яких приймали участь підопічні та працівники Кобеляцького психоневрологічного будинку – інтернату. Такий спортивний захід сприяв прояву власних можливостей: психіки, свідомості, особистості в цілому, та отримання емоційного задоволення від залучення до спортивних змагань.

Екскурсія на природу до Дня миру

У Всесвітній День миру, 21 вересня,  для підопічних Кобеляцького психоневрологічного будинку – інтернату організували екскурсію на природу. Підопічні готували їжу на відкритому повітрі та насолоджувалися осінніми краєвидами. Після проведення пікніку практикували дихальні, тілесні та медитативні вправи. Така форма проведення заняття не вимагає від підопічних великої активності, але дозволяє їм розслабитися, звикнути до неформальної обстановки і підняти настрій.

Концерт до Дня похилого віку

Традиційно  на початку осені відзначається День людей похилого віку. До цього свята у Кобеляцькому ПНБІ було приурочено концерт «Осінь в саду розлилась». Артисти Кобеляцького ЦКД привітали підопічних українськими піснями, віршами-привітаннями, жартами та танцями, чим створили позитивний заряд та гарний настрій.

Корекційно – реабілітаційне заняття на відкритому повітрі

З метою розвитку навичок концентрації уваги, контролю імпульсивності, зниження агресії та поліпшення саморегуляції і психічного тонусу особистості для підопічних Кобеляцького психоневрологічного будинку – інтернату проведено корекційно – реабілітаційне заняття на відкритому повітрі. Саме проведення часу на природі, слухання спів пташок, виконання фізичних та дихальних вправ допомагають врівноважити і гармонізувати нервову систему.

Художня виставка

В Кобеляцькому психоневрологічному будинку – інтернаті відбулася  художня виставка робіт підопічної Ольги Нішкур.  Творчі роботи виконані за допомогою фарб та кольорових олівців. За словами Ольги «творчість – це час для себе», що  підіймає настрій, дарує гармонію та дає можливість виявити свою духовність.

МАНДАЛО -ТЕРАПІЯ

З метою розвитку та тренування дрібної моторики, зорово-моторної координації, уваги та вміння підбирати потрібні кольори проведено заняття з мандало – терапії.  Підопічні розфарбовували заготовки, обговорювали та аналізували свої роботи. Дана практика сприяє стабілізації емоційного стану, зменшенню тривоги, корекції поведінки, а також розвиває творче мислення.

Оновлення бібліотечного фонду

Книги — це не тільки слова, зв’язані в суцільні тексти, але й вікна, що відчиняють нам знання та нескінченні  можливості,  це подорож у невідоме, де читач може знайти друзів, вчення і власну душу. Будинком-інтернатом було поповнено бібліотечний фонд виданнями на українській мові, а саме: детективами, фантастикою, патріотичною літературою, казками та енциклопедіями  на  різноманітну тематику, що дасть змогу підопічним ознайомитися  з сучасною літературою різних жанрів.

  Новорічні свята – особливий період, якого чекають підопічні нашого будинку-інтернату, це прикрашання ялинки, цукерки і святковий настрій, який, на жаль затьмарений війною. Проте в серці кожного українця жевріє надія на світле майбутнє та здійснення бажань.  Для підопічних будинку-інтернату було влаштовано святковий новорічний вечір з дискотекою та вручення подарунків із солодощами.

 Весна – особлива пора року. Це час пробудження всього живого та розквіту природи, коли оживають ліси, поля, заквітчується земля. В ці весняні дні до будинку-інтернату із святковим концертом до Дня української жінки завітали викладачі  Кобеляцької  дитячої музичної школи Кобеляцької міської ради. Зі сцени лунали гарні пісні, різножанрові композиції,  щирі побажання миру , тепла і злагоди. Дякуємо за створений позитивний настій та святкову атмосферу!

Ма́сниця — традиційне східнослов’янське, зокрема й українське свято, що відзначається протягом тижня перед Великим постом. У відділенні медико-соціальної реабілітації обладнано кухню, де підопічні нашого будинку-інтернату, приєднавшись до свята, смажили млинці та за запашним чаєм з лікарських трав і приємним спілкуванням ласували власноруч приготованою стравою.

 

Прокрутить вверх